‘Motivolog’ ile İyi Hisset, İyi Hissettir 0 1477

motivolog

“İnsanın neresi ağrıyorsa canı orada atarmış” derler. Bir şikâyetle doktora gidip de hastalık teşhis edilip muayeneden çıktıktan sonra, kişi kendini allak bullak hisseder, hem ne yapacağını bilemez halde olur, hem de sanki o hastalık ilk kez onun başına geliyor gibidir. Bu en basit rahatsızlıklardan, ciddi hastalıklara kadar böyledir. Hastalığın vücutta oluşturduğu rahatsızlığa bir de bu belirsizlik eklenince, kişinin kendini yalnız ve çaresiz hissetmemesi işten değildir.

İşte, tam da bu anlarda yardımınıza koşan yeni bir girişim var: Motivolog! Mayıs 2013’te, TOBB Garaj Desteği ile Gökhan Sezginer ve Haydar Külekçi tarafından kurulan platformda, aynı dertten muzdarip insanlar bir araya geliyor ve birbirleriyle iletişim kurma fırsatı yakalıyor. Tam 1977 bilinçli üyeye, 2508 üye paylaşımına sahip; 468 hastalık grubu hakkında detaylı soru ve cevapların bulunduğu bu girişim, hem sizin hem de yakınlarınızın hastalıkları hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz ve tavsiye alıp verebileceğiniz yapısıyla oldukça önemli bir boşluğu dolduruyor.

Sitede, bipolar bozukluktan bahar alerjisine, hepatit C’den epilepsiye, diyabetten depresyona kadar çeşit çeşit hastalık hakkında, bunları yaşayan ya da atlatan insanlardan bizzat bilgi alabilir, hikâyelerini okuyabilir ya da aynı şekilde siz diğer insanları bilgilendirebilirsiniz. Sosyal girişimin başlıca amacı, hastalığını araştıran bilinçli hastalar yaratmak ve insanların moral bulmasını sağlamak.

Siz de “derdi çeken bilir” diyorsanız, motivolog.com’a üye olun; iyi hissedin ve iyi hissettirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir