Eşit-İM ile Bütün Çocuklar Eşit 0 1422

esit-im

Eşit İmkanlar Projesi (Eşit-İM), avantajlı ve dezavantajlı okullarda okuyan öğrencilerin eşit imkanlara kavuşmasını hedefleyen bir sosyal girişim.

“Eşit İmkanlarda Buluşalım” sloganıyla yolan çıkan Eşit-İM, 6 – 17 yaş arası çocukları bilim, teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve oyunlaştırma konularında eşit imkanlarla buluşturmayı amaçlayan bir oluşum. Eşit-İM, bu amacını gerçekleştirerek çocukların eğitim-öğretim kalitelerini yükseltmek istiyor ve kendilerini, “ulusal olarak başlayıp ileride uluslararası platformda olmayı amaçlayan bir sosyal girişim projesi” olarak tanımlıyor. Çeşitli yarışmalar da düzenleyen Eşit-İM, bilim ve teknoloji odaklı projeler üreten bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

2017’de kurulan Eşit-İM projesi şu anda 3.000’den fazla gönüllüye sahip, 20 şehirde gönüllü temsilcilikleri bulunmakta ve 5.000’den fazla öğrenciye ulaşmış durumda.

İlkokul öğrenimi gördüğü dönemde imkanlarının çok kısıtlı olduğunu belirten Eşit-İM Kurucusu Esra Karaduman, ailesinin ve öğretmeninin özverileriyle daha iyi bir okula gittiğini söylüyor ve imkanlar ne kadar yüksek olursa kendini o kadar iyi ifade edebildiğini belirtiyor. Hayatını değiştiren öğretmenini kendisine rol model aldığını ve bu sebeple öğretmen olduğunu söyleyen Karaduman, eğitim-öğretimde eşit imkanların öğrencilerin özgüvenini yükselttiğini ve yeteneklerini daha kolay keşfedildiğini dile getiriyor. Karaduman, çocukların hayatına dokunmanın onun için büyük bir şans olduğuna inanıyor. 🙂

Eşit-İM ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir