Çocukların Yaratıcılıklarını Destekleyen Oyuncak: Toyi 0 1547

toyi

Çocukların, etrafındaki nesneleri oyuncağa dönüştürerek hayal güçlerinin gelişimini destekleyen Toyi, Kickstarter’da 20 bin dolar hedefli bir kampanya başlattı.

toyi-oyuncak2017 yılından bu yana çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını destelemek amacıyla oyuncak kitleri tasarlayan Toyi, Elif Atmaca, Ögeday Uçurum ve Tolga Dizmen tarafından kuruldu. 2018 yılı içerisinde ATÖLYE ile bir ortaklığa imza attı ve 1 buçuk yıl içerisinde 250’den fazla çocuğa ulaşmayı başardı. Toyi, oyuncak sektörü ile sosyal girişimciliği bir araya getirerek oyun deneyimini bütün çocuklar için ulaşılabilir kılmayı hedefliyor.

Üretilen oyuncak kitlerinin içinde çocukları belli bir kalıba sokacak herhangi bir kural veya yönerge bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki tüm oyun deneyimi, çocukların hayal gücüne bırakılıyor ve çocuklar yaratıcılıkları doğrultusunda sonsuz sayıda oyuncak yapabiliyor.

Hedef, 25 Ülkeden 2 Bin Çocuk!

Toyi, Imece platformundan aldığı 120 bin TL hibe ile üretim ve patent alma gibi önemli noktaları gerçekleştirmeyi başardı. Kickstarter’da başlattığı kampanya sayesinde ise global oyuncak pazarında kendilerini tanıtarak 25 ülkeden 2 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyorlar.

30 gün boyunca devam edecek olan kampanya kapsamında Toyi, çok kısa bir süre içerisinde 1000 doları aşkın destek toplamayı başardı. Kampanyada 20 dolardan başlayarak 1200 dolara kadar yükselen çeşitli destek seçenekleri mevcut. Siz de çocukların yaratıcılıklarını destekleyen bu sosyal girişim projesine katkıda bulunmak isterseniz Kickstarter kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir