Bir Kucak Oyuncak, Bir Kucak Mutluluk! 0 1416

Önemsiyoruz, çocuk haklarına dair toplumda farkındalık yaratmak ve çocukların temel haklarına erişimi için çalışan bir sosyal girişim. Tasarladıkları Bir Kucak Oyuncak projesi ile Türkiye hapishanelerinde anneleri ile birlikte yaşamak durumunda olan 0-6 yaş grubundaki çocuklar ile çevrelerindeki yetişkinlere ulaşıyorlar.

Önemsiyoruz-Bir Kucak Oyuncak30’a yakın gönüllüsü ile 2 yılı aşkın süredir çalışma yürüten Önemsiyoruz, uzmanlık alanlarını ‘çocuk’ odağında birleştiriyor ve onlar için ürün / hizmet geliştiriyor. Bir Kucak Oyuncak projesini ise, Gaziantep E Tipi Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde başlayan 12 haftalık uzun dönem pilot projesi “Anne Çocuk Gelişim Rehberliği Programı” kapsamında yürütüyorlar. Mevcut koşullardan bağımsız olarak, oyunun her çocuğun hakkı olduğuna inanan çocuk gelişim uzmanları ve tasarımcılarıyla birlikte çalışan Önemsiyoruz, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkesini benimsiyor.

Önemsiyoruz, 2016 yılından bu yana 20’den fazla kurum ve 800’den fazla bireysel destek alan “Bir Kucak Oyuncak” projesi için “Askıda Oyuncak” kampanyası ile herkese bir destek çağrısında bulunuyor. Kampanya kapsamında destekçiler, Önemsiyoruz’un da üreticisi olduğu ve adil üretimi destekleyen good4trust.org üzerinden destek sertifikası alarak askıya oyuncak çıkarabiliyor. Önemsiyoruz, destekçilerin askıya çıkardığı oyuncağı her hafta web sitelerinde yer alan Askıda Oyunca Sayacı’na yansıtarak duyurularını yapıyor.

Askıdaki oyuncakları görmek isterseniz, tıklayın. Destek olmak için ise mağazaları burada. Ayrıca her paylaşımları kendi çizimleri olan Önemsiyoruz’un sosyal medya hesapları da ilham verici, takipte kalın! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir