Alışverişi Bağışa Dönüştüren Platform: Givin 0 1336

givin

Givin, kullanıcılarının evlerinde öylece duran eşyalarını satarak Sivil Toplum Kuruluşları için desteğe dönüşmesini sağlayan bir sosyal girişim.

Başak Süer ve Ali Aksakarya kurucu ortaklığında hayata geçirilen Givin, ‘alışverişin en iyi hali’ sloganıyla yola çıktı. Gitgide artan sosyal fayda ihtiyacını ikinci el pazar yeri modeli ile buluşturan platform, TEGV, Koruncuk Vakfı, TOG ve Tohum Otizm Vakfı gibi Sivil Toplum Kuruluşları’na bağışta bulunma imkanı sunuyor. Android ve İOS destekli Givin’de, hem eşya satanlar hem de alışveriş yapanlar bu sosyal faydanın bir parçası olabiliyor. Ayrıca, sadece ürünler için değil, projelere de ödeme yapıp Sivil Toplum Kuruluşları’na katkı sağlanabiliyor.

2. el eşya uygulamalarından alışık olduğumuz gibi Givin’de de mobil cihazlardan kolayca ilan hazırlanabiliyor ve bu ilanlar kategorilere göre listelenebiliyor. Uygulamaya Facebook hesabı veya kendi üyelik mekanizması ile giriş yapılabiliyor.

Givin, Şeffaflık İlkesini Benimsiyor

Bağışçı Hakları Beyannamesi’ni kabul etmiş, finansal raporlarını ve yıllık aktivite raporlarını acikacik.org gibi platformlarda paylaşan Sivil Toplum Kuruluşları ile çalışan Givin’de, yapılan bağışların nasıl kullanılacağını görebiliyor, hatta gerçekleşen projelerle ilgili bilgi alabiliyorsunuz.

Givin, Metin Hara Ortaklığıyla İlk Yatırımını Aldı

Nisan 2017’de faaliyete geçen Givin, Metin Hara’dan yatırım alarak yeni bir ortaklığa imza attı. Hara’nın aktif desteği ile sosyal ağlardaki bilinirliğini artıracak olan Givin, 2019 yılı sonuna kadar 100 bin kayıtlı kullancıyı aşmayı ve Amerika pazarında genişlemeyi hedefliyor.

Siz de alışverişiniz, eğitime, çocuklara ve hayvanlara destek olsun istiyorsanız Givin‘i telefonunuza hemen indirebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir