Acil İhtiyaçlar İçin: Hemen Kan Bul! 0 1652

Acil kan ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulan ‘Hemen Kan Bul’ girişimini duymuş muydunuz? Bu girişim, acil kan arayanlar ve kan vermek isteyenlerin taleplerini karşılayan ücretsiz bir yapıya sahip olup, konumunuzu bildirmeniz halinde bulunduğunuz bölgede acil kan talebi olduğu takdirde sizleri SMS’le haberdar eden, kişisel verilerin gizliliğine önem veren bir girişimdir.

Kan bağışlayarak bir insana hayat bağışlanabileceğinin farkında olan insanların içinde yer aldığı bu girişim sayesinde siz de, 18-65 yaş arasındaysanız, ağırlığınız 50 kilogramın üzerindeyse ve önemli bir sağlık sorununa sahip değilseniz, gönüllü olup kan verebilirsiniz. Gönüllü bağışçı olmak için sosyal girişimin internet sitesinde bulunan formu doldurabilir ve daha sonra sistemden yapılan kan taleplerinin sizin bulunduğunuz bölgede olması halinde SMS ile bilgilendirilirsiniz.

Eğer acil kan ihtiyacınız olursa da, hastanıza en yakın il / ilçeyi seçtikten sonra aradığınız kan grubunu seçip iletişim bilgilerinizi girdikten sonra sistem tarafından oluşturulan otomatik SMS bağışçılara iletilecektir.

Acil kan ihtiyacınızın olması durumunda, hastanıza en yakın il / ilçeyi seçtikten sonra aradığınız kan grubunu seçebilirsiniz. Sistem, bir otomatik mesajla sizin için bağışçılara ulaşacaktır.

Siz de kan vermenin hayat vermek olabileceğinin farkında olanlardansanız, hemenkanbul.com sitesini ziyaret edip kaydınızı yaptırabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir