İmece 3. Destek Programı Başvuruları Başladı! 0 1685

Toplumsal sorunlara çözüm üretmek isteyenleri bir araya getiren sosyal inovasyon platformu İmece’nin Zorlu Holding ana partnerliği ve İTÜ Çekirdek’in stratejik partnerliği ile 3. Destek Programı başvuru dönemi başladı.

Sosyal problemlere yaratıcı çözüm önerileri olan birey ve kurumları bir araya getiren İmece, 3. Destek Programı’nda, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri başlığı altında ‘Eşitsizliklerin Azaltılması’ konusuna odaklanıyor. Girişimcilerin, destek programında çözüm üretmesi gereken konular ise şu şekilde sıralanıyor:

 Dezavantajlı grupların sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmesi: Tüm dünyada sağlık, eğitim, gelir dağılımı alanlarında eşitsizlikler var olmaya devam ediyor. Destek programı kapsamında, toplumdaki eşitsizliklerin azalması amacıyla dezavantajlı grupların sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmesi hedefleniyor.

Mültecilerin temel hak ve ihtiyaçlarına erişim sağlaması: Mülteci topluluklar, göç ettikleri ülkelerde hayat şartları, sağlık ve eğitim gibi birçok farklı alanda ayrımcılığa maruz kalıyor. Mültecilerin eğitim, istihdam, sosyal ve psiko-sosyal hayata katılımını destekleyici çözümler geliştiren girişimcilere ulaşmak, programın başlıca amaçlarından biri.

Engelli bireylerin temel hak ve ihtiyaçlarına erişim sağlaması: Engelli bireyler, maalesef ki eğitim ve iş imkânlarından eşit biçimde yararlanamıyor. Programla birlikte, herkes için erişilebilir eğitim, istihdam ve sosyal hayata katılım olanağı yaratmak isteniyor.

3. Destek Programı’na seçilen sosyal girişimler, İmece ve İTÜ Çekirdek ortaklığındaki kuluçka programında girişimlerini geliştirecek. Mentorluk, çalışma alanı, eğitim ve hibe fırsatı da yakalayacak olan girişimciler için programa son başvuru tarihi 9 Haziran 2019.

Siz de İmece 3. Destek Programı’na katılarak girişiminizle toplumsal fayda yaratmak istiyorsanız başvuru için tıklayın

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir