İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü Başvuruları Başladı! 0 1984

Kale Grubu ve Ashoka Türkiye ortaklığında, bu yıl dördüncüsü düzenlenen, sosyal girişimciliği ve sosyal girişimcileri teşvik etmeyi hedefleyen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü için başvurular başladı.

Toplumsal sorunlara, yenilikçi fikirleriyle çözümler bulmayı kendine görev edinmiş sosyal girişimcilere, finansal destek sağlamayı amaçlayan ödüle başvuru için konu sınırlaması bulunmuyor.  Erken Aşama, İleri Aşama ve İş Birliği Ödülü olmak üzere üç farklı kategoride ödülün bulunması; henüz tüzel kişilik henüz kurmamış, erken aşamada olan ancak değişime inanan ve pilot bir uygulamaya sahip olan sosyal girişimciler için de büyük bir şans.

Her birinin ödül miktarı 50.000 TL olan kategorilerin içeriği  ve beklenen başvurular ise şu şekilde:

▪ Erken Aşama: Belirli bir bölgede pilot uygulaması bulunan ve yarattığı sosyal etkinin yaygınlaşma potansiyeli bulunan sosyal girişimcilerin başvuruları bekleniyor.

▪ İleri Aşama: Geniş bir bölgede uygulaması bulunan ve faaliyet gösterdiği alanda sosyal sorunun çözümü için geniş çaplı bir değer önerisi sunan sosyal girişimcilerin başvuruları bekleniyor.

▪ İş Birliği Ödülü: Sosyal faydayı önceliklendiren iki kurum arasında geliştirilen iş birliği projelerine ilişkin başvurular alınıyor.

Ödülün değerlendirme süreci ise şöyle gerçekleşiyor:

Başvuru sürecinin ardından, başvuru formunu dolduran tüm adayların başvuruları, Kale Grubu ve Ashoka Türkiye ekiplerinden oluşan bir ön değerlendirme kurulu tarafından 21 Haziran – 15 Eylül 2020 tarihleri arasında ön değerlendirmeye tabi tutuluyor.

Sonrasında, başvuru formu değerlendirilmesi olumlu olan adaylar için referans kontrolleri yapılıyor. Referans kontrolleri başvuru formunda belirtilen referanslar dahil olmak üzere bağımsız referansları da kapsayabiliyor.

Bu süreci takiben final aşamasına kalan on bir aday ise (5 Erken Aşama, 3 İleri Aşama ve 3 İş Birliği Ödülü adayı) Türkiye’nin önde gelen girişimci, sosyal girişimci ve sektör liderlerinden oluşan bir jürinin değerlendirmesine sunuluyor.

Ön değerlendirme sürecinden geçecek olan başvuruların nihai değerlendirme sürecinin 15 Ekim’de jüri tarafından tamamlanması ve kazananların, 4 Aralık 2020 Cuma günü düzenlenecek ödül gecesinde açıklanması planlanıyor.

Her yaştan sosyal girişimcilerin başvurabileceği ödüle başvurular 21 Haziran 2020 tarihine kadar devam ediyor. Siz de başvurmak için hemen www.ibrahimbodurodulleri.com adresini ziyaret edin!

2019 Yılı İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü kazananlarını incelemek için ise https://sosyalgirisim.com/ibrahim-bodur-sosyal-girisimcilik-odulu-sahiplerini-buldu/ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir