İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü Sahiplerini Buldu! 0 1958

Kale Grubun sosyal girişimcileri teşvik etmek amacıyla Ashoka Türkiye’nin desteğiyle düzenlediği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri sahiplerini buldu!

Erken aşama kategorisinde “Bilgisayarsız Kodlama” girişimi ile Tospaa,
İleri aşama kategorisinde “Toyi” girişimi ile Elif Atmaca,
İş birliği kategorisinde ise “Kodluyoruz” girişimiyle Gülcan Yayla 1. olarak 50.000 TL ödülün sahibi oldular.
Bu sene başvurular herhangi bir konu sınırlaması olmadan yapıldı ve Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda başvuru geldi. 3 kategoride yapılan başvuruların içinden en sürdürülebilir ve fayda sağlayan girişimler birinci olmaya ve 50.000 TL ödülü almaya hak kazandı.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülünü Kazanan Sosyal Girişimciler:

Erken Aşama Ödülü

Bilgisayarsız Kodlama: Tospaa, tasarladıkları oyun ile kodlamanın temel kavramlarını teknolojiden bağımsız bir şekilde çocukların öğrenmelerini sağlıyor. Ücretsiz olarak erişilebilen Tospaa Bilgisayar Kodlama oyunu şimdiye kadar seksen binden fazla çocuğa ulaşarak kodlama eğitimlerine destek oldu.

İleri Aşama Ödülü

Toyi: Çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla başlatılan bu girişim, tasarlanan oyunlar ile çocuklara harika yaratıcı bir oyun kiti sunuyor. Toyi, ebeveyn yönlendirmeleri, şehir yaşamı ve birçok kısıtlama yüzünden yaratıcılığını kullanamayan çocuklar için geliştirildi.

İş Birliği Ödülü

Kodluyoruz: Dünya çapında yazılımcılar yetiştirmek için çalışan Kodluyoruz, Türkiye’yi bir teknoloji geliştirme merkezi yapmak istiyor. Teknoloji ve bilişim alanında yeteneği olan gençler için atölyeler, online kaynaklar gibi fırsatlar sunuyor ve eğitim almalarını sağlıyor. Kodluyoruz, eğitime gelen katılımcıları iş bulabilecek seviyeye ulaştırmayı hedefliyor.

Yazan: Büşra Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir