Garanti Bankası Sosyal Girişimci Destek Programı BBVA Momentum’a Katılacak Sosyal Girişimler Belli Oldu 0 1607

Sosyal girişimleri ve toplum üzerindeki faydalarını görünür hale getirecek girişimcilere destek olan Garanti Bankası, Sosyal Girişimci Destek Programı BBVA Momentum’un değerlendirme sürecini sonuçlandırdı!

Jüri değerlendirmesi sonucunda 10 sosyal girişim; Tutumlu Anne, Mumo Wrap, Es Kariyer, Batır Gıda, Pulsec, Nemflora, Maide Mutfak, Sertifier, Twin Science&Robotics, Puduhepa ve Kız Kardeşleri programa katılmaya hak kazandı.

Garanti Bankası BBVA Momentum’a katılmaya hak kazanan 10 girişimden bazıları şu şekilde;

Tutumlu Anne: Türkiye’de ikinci el, az kullanılmış bebek ve çocuk ürünlerinin satışı ve alışında güvenli bir alışveriş sitesi olmaya odaklanıyor.

Mumo Wrap: MUMO, bir yiyecek saklama kumaşı, gündelik hayatta kullandığımız buzdolabı poşeti ve streç film’e alternatif bir ürün. Balmumu, Çam Ağacı Reçinesi ve hindistan cevizi yağının sertifikalı organik pamuklu kumaşa emdirilmesiyle üretiliyor. Böylelikle son derece güvenli, tekrar tekrar kullanılabiliyor ve kullanım ömrünün sonuna geldiğinde de doğayı plastik atığı ile kirletmiyor.

Es Kariyer: Engelli çalışanlara sürdürülebilir istihdam olanağı yaratan Es Kariyer, 2016 yılından beri hem şirketler hem de engelliler arasında çalışanlara danışmanlık yapan bir girişim.

 Batır Gıda: Sağlıklı ve doğal beslenmek için yerel çiftçileri ve üreticileri güçlendirirken otantik, yenilikçi ve besleyici fındık ezmesi çeşitleri yaratıyor. Öte yandan, hiçbir katkı maddesi, koruyucu, barındırmayan ve vegan olan fındık yağı üretiyor.

Garanti Bankası BBVA Momentum Sosyal Girişimci Destek Programı’nda yeni dönem 24 Haziran Pazartesi başlayacak. Programa katılan 10 girişimin sahibi, Impact Hub Istanbul iş birliği ile gerçekleştirilen online ve sınıf içi eğitimler, stratejik mentorluk desteği ve uluslararası iş birlikleri kurma şansı da yakalayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir