Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi 0 3653

Yüreğir Belediyesi’nin projelendirdiği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında destek alma hakkı kazanarak geçtiğimiz Şubat ayında çalışmalarına başlanan “Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi” açıldı.

Yüreğir Sosyal Girişimcilik Merkezi, dezavantajlı durumdaki gençlere ve kadınlara yönelik sosyal girişimcilik odaklı eğitim, üretim, satış ve danışmanlık hizmetleri sunmayı böylelikle bölgedeki istihdamı da artırmayı hedefliyor.

Merkezde aynı zamanda mutfak, tekstil, seramik, üretim ve tasarım atölyeleri de yer alacak. Bu atölyeler ile özellikle gençlerin ve kadınların, yeni beceriler öğrenerek ekonomiye katkı sağlayabilmeleri; yanı sıra sosyal girişim ve sosyal girişimcilik kavramlarını da özümseyerek bu alanda kendilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Atölyeler sonrasında kendilerini, eğitimini almış oldukları alanda geliştirmek, hatta belki kendi girişimini kurmak isteyen katılımcılar için mentörlük desteği de sunulacağı belirtiliyor. Dileyen katılımcılar için eğitim sonrasında da atölyelerde üretim yapma imkanı verilebilecek.

İlk etapta merkezde eğitim görecek 100 kadına da iş ve meslek imkanı sağlanması hedeflenen Merkez, 15 Martta ilk dersine başladı. Başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir