TGSP Sosyal Girişimcilik Ödülleri Başvuruları Başladı! 0 6083

TGSP

Türkiye geneli veya uluslararası alanda gerçekleştirilmiş, kâr amacı gütmeyen ve toplumsal fayda sağlayan tüm projelerin katılabileceği “Sosyal Girişimcilik Ödülleri” başvuruları başladı.

12-29 yaş aralığındaki gençlerin ve gençliğe yönelik çalışmalar yapan STK’ların, yapılmış veya devam etmekte olan projeleriyle başvurulabileceği yarışmada Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) tarafından 6 projeye ödül verilecek. Başvuruları video ile yapılacak olan yarışmanın ödülleri ise şöyle:

  • Birinciye 15.000 ₺
  • İkinciye 10.000 ₺
  • Üçüncüye 8.000 ₺
  • Diğer üç proje içinse mansiyon ödülleri olarak 5.000₺ verilecek.

Ödüller, 3 Kasım 2018 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan Türkiye Gençlik Zirvesi’nde verilecek. Ödül alan sosyal girişimciler Türkiye Gençlik Zirvesi’nde projelerini sunacaklar.

Başvuru yapılacak projelerin 2013 ve sonrasında gerçekleştirilmiş güncel girişimler ile henüz başlama aşamasında olan projeler olması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise videoların beş dakikadan uzun olmaması.

Gençliğin temel yönelimleri, sorunları ve ihtiyaçları konusunda istişare zemini oluşturmayı hedefleyen yarışmanın son başvuru tarihi ise 10 Ekim 2018.

Sosyal Girişimcilik Ödülleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Türkiye Gençlik Zirvesi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir