Sosyal Girişimciler Accelerate 2030 ile Dünyaya Açılıyor 0 2039

accelerate-2030

Accelerate 2030, toplumsal bir soruna çözüm bulmak ve pozitif etkisini ülke sınırlarının dışına taşımak isteyen sosyal girişimcilere destek oluyor.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Impact Hub işbirliğiyle hayata geçirilen Accelerate 2030, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan sosyal girişimcileri destekleyen bir hızlandırma programı. Accelerate 2030, önce yerel sonra da global düzeyde gerçekleştiriliyor ve programa, çevresel ve sosyal sorunlar için çözüm geliştiren tüm sosyal girişimciler katılabiliyor. Programa davet edilen girişimciler, ülkesel olarak başarı gösteren fikir ve uygulamaları, farklı bölgelere hatta dünya geneline duyurma şansını yakalıyor.

Accelerate 2030’da standart eğitim yöntemleri kullanılmıyor. Bunun yerine ilgili sosyal girişimin ihtiyacına uygun olarak özel eğitimler tasarlanıyor. Programa katılan sosyal girişimciler, etki ölçümü, liderlik, erişimin genişletilmesi, finansa erişim, network ve işbirliklerine erişim gibi alanlarda destekleniyor. Program tüm bunlarla birlikte sosyal girişimlerin daha büyük ölçeklerde hazırlanmasını ve yatırım almalarının kolaylaştırılmasını hedefliyor.

BAŞVURULAR 3 MART’A KADAR DEVAM EDİYOR

Ülkemizde Impact Hub İstanbul, Anadolu Efes ve UNDP Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen Accelerate 2030’a başvurular 3 Mart tarihine kadar devam edecek. Programı başarıyla tamamlayan sosyal girişimler arasından seçilenler, Cenevre’deki dünya finaline katılma hakkı kazanacak.

Accelerate 2030 hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir