İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü Başvuru Süreci Başladı! 0 264

Kale Grubu’nun sosyal girişimcileri desteklemek amacıyla başlattığı ve Ashoka Türkiye ortaklığında hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü’ne başvuru süreci başladı!

2016 yılında aramızdan ayrılan Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur’un anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen programın bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek. Herhangi bir konu sınırlaması olmayan programda kategoriler şu şekilde;

Erken Aşama: Belirli bir bölgede pilot uygulaması bulunan ve yarattığı sosyal etkinin somut örnekleri olan sosyal girişimciler başvurabilir.

İleri Aşama: Çalışmaların geniş çaplı bir bölgede uygulanması ve faaliyet gösterdiği alanda toplumsal ve sosyal sorunların çözümü için etki alanı büyük olan sosyal girişimciler başvurabilir.

İş Birliği Ödülü: Sosyal etkiyi artırmak amacıyla iki kurum arasında iş birliği projeleri geliştiren sosyal girişimciler başvurabilir.

Her bir aşamanın ödül miktarı 50.000 TL olan programa başvurular 19 Haziran- 29 Temmuz arasında olacak.

Başvuru süreci sonrasında 16 Eylül’e kadar sürecek olan ön değerlendirme sürecini takiben 5 Erken Aşama, 3 İleri Aşama ve 3 İş Birliği Ödülü adayları jüri değerlendirmesine sunulacak. Jüri değerlendirme sürecinin 30 Kasım’da tamamlanmasının ardından kazananlar, 3 Aralık’ta düzenlenecek ödül gecesinde açıklanacak.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü hakkında detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir