Herkes İçin Ulaşılabilir Eğitim: OTSİMO 0 2058

Eğitimin en temel insanlık hakkı olduğu bilincine sahip OTSİMO ekibi özel eğitime ihtiyacı olan otizmli çocuklar için çalışıyor. Çocukların tablet bilgisayarlarla evde kolay ve kaliteli eğitim alabilmesi için oluşturulan OTSİMO on kişilik bir ekipten oluşuyor.

Otizm; sosyal etkileşim ve iletişim problemleri yaşanan, kısıtlı davranışların sergilendiği ve tekrarlandığı bir rahatsızlık olup hayat boyu süren bir gelişim bozukluğudur. Genellikle 3 yaştan önce ortaya çıkan nörobiyolojik bir bozukluktur. Nedeni tam olarak saptanamayan bu rahatsızlık için genel kanı genetik bir bozukluktan kaynaklanıyor olması yönünde. Otizm için izlenecek en verimli yol ise yoğun ve çok yönlü bir eğitim süreci.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de otizmli bireyler için yeterli eğitim fırsatı yakalanamıyor. OTSİMO’nun amacı ise eğitim fırsatını mobil uygulama gibi kolay ve ulaşılabilir bir yöntemle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak.

Temel ABA eğitimi (Uygulamalı davranış analizi), zaman tasarrufu, ulaşılabilirlik ve devlet okullarına girebilmeleri için gerekli desteği otizmli çocuklara sunan proje birçok başarı hikayesine ulaştı. Aynı zamanda ailelere umut olan platform “Otsimo Çocuk” ile eğitsel eğitimlere, “Otsimo Aile” paneli ile de ailelere kontrol imkanı sunuyor. Otizmli çocuklar için düşük eğitim maliyeti ve sürekli aile kontrolü olmadan bir temel eğitim artık mümkün.

Otsimo’nun 50’den fazla oyunuyla iletişim becerilerinde yüzde yüze kadar iyileşme ve aktiflik saptanıyor. Kişiselleştirilebilen oyun seçenekleri ile çocukların potansiyellerini ortaya çıkaran onaylanmış bir eğitim platformu olan proje hayata geçirilmiş en faydalı uygulamalardan biri. Başarı hikayeleri ve muhteşem ekibi için Otsimo‘yu ziyaret edin. Tanıyın ve tanıtın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir