‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ Yarışmasına Kayıtlar Devam Ediyor 0 1557

Üniversite öğrencileri için düzenlenen “Hayal Edin Gerçekleştirelim” yarışması için son başvuru tarihi 22 Şubat 2021!

Türkiye’nin tek kredi bürosu olan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından üniversite öğrencileri için düzenlenen “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk proje fikir yarışması Ocak 2014’ten bu yana her yıl birçok üniversite öğrencisinin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışma ile üniversitelilerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmeleri ve bu alanlarda harekete geçmelerini sağlamak amaçlanıyor. Yarışma Türkiye genelinde tüm ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini almakta olan öğrencilerin veya yurtdışında üniversite öğrenimi gören tüm Türk öğrencilerin katılımına açık.

Gençlerin hayallerindeki yaratıcı fikirleri gerçekleştirmeye odaklanan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” birbirinden yenilikçi fikirler ile insanlığın içinde bulunduğu dönemin en önemli konularına ışık tutmayı da hedefliyor. Geçmiş dönem kazanan katılımcılardan ilham almak isterseniz bir de, “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal inovasyon fikir yarışmasının geçmiş yıllarında, dereceye giren fikirleri derledikleri kitapçıklarına web siteleri üzerinden ulaşmak mümkün.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler finansal teknoloji, sağlık ve tarım alanlarında sosyal inovasyon proje fikirleri ile başvurularını yapabilirler. Başvurular tek kişi olarak yapılabileceği gibi grup oluşturarak da yapılabilmektedir. En önemlisi, yarışmacılar için farklı alanlarda başvuru kısıtı bulunmuyor. Yarışmacılar aynı ya da farklı başvuru alanından dilediği kadar farklı proje fikriyle yarışmaya katılabilirler.

Yaratıcı fikir projeleriyle finale kalan öğrencileri bekleyen ödüller ise şöyle:

Birincilik ödülü 30.000 TL

İkincilik ödülü 20.000 TL

Üçüncülük ödülü 15.000 TL

Ancak bu sıralama dışında bir de 10.000 TL Findeks özel ödülü bulunuyor. Ayrıca finale kalan diğer yaratıcı fikir proje sahipleri ise, 1.000 TL değerinde para ödülü ve girişimcilik prrogramını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanıyor.

22 Şubat’a kadar katılımın devam ettiği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” yarışmasına başvurmak için hemen linke tıklayın! https://www.hayaledingerceklestirelim.com/basvuru-tipi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir