‘Gençler İçin Sosyal Girişimcilik Programı’na Başvurular Devam Ediyor 0 2160

Gencler-İcin-Sosyal-Girisimcilik-Programi

Toplumsal sorunların çözümünü gençler arasında yaygınlaştırmayı amaç edinen Ankara Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği ‘Sosyal Girişimcilik Programı’ devam ediyor. Başvuruların 31 Mart 2019 tarihinde sona erecek olan programa, Ankara Kalkınma Ajansı web sitesi üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Başvuruların sona ermesiyle birlikte programa katılmaya hak kazanan katılımcılar, Nisan – Mayıs 2019 tarihleri arasında eğitim programına alınacak. Katılımcılar, program kapsamında mentorlar ile beraber ‘iş planlarını geliştirme’ üzerine eğitim görecek. Ekim 2019’da ise final etkinliği düzenlenecek.

Programa başvurular yalnızca online olarak yapılıyor. Başvuru sırasında katılımcılara iş fikri ile ilgili çeşitli sorular soruluyor ve sunulan her iş fikrinin program önceliklerinden biriyle doğrudan ilgili olması gerekiyor. Bahsi geçen bu öncelikli konular; eğitim, çevre, engelliler, yaşlılar, toplumsal cinsiyet eşitliği, gençler, çocuklar ve son olarak da mülteci ve göçmenler şeklinde sıralanıyor.

Etkinlik sonunda dereceye girenlere; birincilik ödülü olarak 25.000 TL, ikincilik ödülü 20.000 TL ve üçüncülük ödülü 15.000 TL verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir