Doğal, Kaliteli ve Lezzetli Bir Deneyim: Mevsimlik 0 1440

Mevsimlik

Türkiye’de 15 yaşın üzerindeki toplam nüfus içerisinde istihdam oranı erkeklerde %65,8 olmasına rağmen kadınlarda bu oran %29,3 seviyesinde yer alıyor. Kadınlarımızın iş hayatında daha fazla yer alması ve istihdam oranında yer alan eşitsizliği gidermek için Mükerrem Aydoğan, Ekim 2017 tarihinde Zonguldak’ta Mevsimlik projesini hayata geçiriyor.

Mevsimlik, Zonguldak ve çevre köylerinde daha önce hiç çalışmamış kadınlara iş imkanı sağlarken, sofralarımıza da 40 kadar ürünün taze ve mevsiminde gelmesini sağlıyor.

Ürünlerin bir diğer özelliği piyasaya sürülmeden önce Ar-Ge sürecinden geçmesi. Bir ürün piyasaya çıkmadan önce şeflere gönderiliyor. Onlardan gelen yorumlar doğrultusunda ürün yeniden yapılıyor ve yeniden şeflere gönderiliyor. Onlardan onay gelene kadar ürün üzerinde çalışmaya devam ediliyor.

Mevsimlik sosyal girişim olmasının yanı sıra “Her Mevsim İyilik” isminde bir sosyal sorumluluk projesi de yürütüyor. Haziran 2018 – Haziran 2019 arasında gerçekleşmesi planlanan 4 mevsimlik projelere kaynak sağlamak için Mevsimlik web sitesinden yapılan her 10 TL’lik alışverişin 1 TL’si daha önceden belirlenmiş bir projeye ayrılıyor.

İlk proje ise Zonguldak’a bağlı Karaman köyünde zeka oyunlarına ihtiyacı olan Amele Birliği Ortaokulu için satranç takımları, kelime ve matematik oyunları almak.

Mevsimlik’in ürettiği doğal, kaliteli ve mevsiminde ürünleriyle tanışmak ve Zonguldaklı kadınlara ve projelerine yardımcı olmak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir