Dijital Gönüllülük üzerine bir sosyal girişim: e-Gönüllü 0 1405

e-Gönüllü Nedir?

Sivil toplum deneyimlerinden yola çıkarak belirledikleri ihtiyaçlara çözüm bulmak amacı ile kurulmuş olan e-Gönüllü, sivil toplum örgütlerininin dijitalleşme süreçlerini çevirim içi gönüllülük ile desteklemeyi misyon edinmiş bir sosyal girişim. 

e-Gönüllü Ne Yapar?

e-Gönüllü; sivil toplum kuruluşlarının bilinirliklerini artırabilmeleri ve faaliyetlerini tüm Türkiye’ye ulaştırabilmeleri amacıyla, sivil toplum kuruluşları ile gönüllüleri dijital bir platformda bir araya getirmektedir. Hali hazırda 30’un üzerinde sivil toplum kuruluşu ile iş birliği bulunan e-Gönüllü; bir yandan sağladığı online gönüllülük sistemi, teknoloji iş birlikleri ve 1000’in üzerinde gönüllüsü ile sivil toplum kuruluşlarının yayılma stratejilerine ortak olurken diğer yandan da uçtan uca dijital gönüllülük kavramını yaymaya çalışıyor.

e-Gönüllü, sunduğu bu hizmet sayesinde ülkemizin dört bir yanından gönüllüleri dijitalleşme aşamasında desteğe ihtiyaç duyan sivil toplum kuruluşları ile bir araya getirmeyi hedefliyor. e-Gönüllü sivil toplum kuruluşlarına çeviri, online eğitim, sosyal medya yönetimi gibi konularda destek olarak, kurumların dijitalleşmesi açısından önemli işlere imza atıyor. Verdiği bu hizmetler sayesinde sivil toplum kuruluşlarının ülke çapında bilinirliklerinin artmasını, faaliyetlerini daha fazla kişiye ve daha doğru bir şekilde duyurulabilmesini sağlıyor.

Nasıl e-Gönüllü Olunur?

İnternet, hayatımızın artık her noktasına temas etmiş bir kavram. Öyle ki artık bulunduğumuz yerden başka hayatlara dokunmak, fayda sağlamak bile mümkün. İnternet sayesinde e-Gönüllü olmak da aslında sandığınızdan kolay 

Haydi, birazcık bu sürece göz atalım.

Girişimin kendi sayfasında yayınladığı e-gönüllü aranıyor sekmesinden hali hazırda yardım bekleyen kurumlar ve beklenilen yardımı kolayca görebilirsiniz. Buradan sizin için uygun olan pozisyonlara başvurabilirsiniz.  Kayıt formunu tamamladıktan sonra seçmiş olduğunuz sivil toplum kuruluşunun sizinle iletişime geçmesini beklemeniz yeterli olacaktır. İşte bu kadar 

Daha detaylı bilgi ve başvuru için: https://egonullu.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir