BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Ödülleri Sahiplerini Buldu! 0 1863

Garanti BBVA’nın bu yıl Impact Hub İstanbul iş birliği ile yürüttüğü, eş zamanlı olarak Türkiye, Meksika, ABD ve Kolombiya’da gerçekleşen Momentum programının üçüncüsü gerçekleşti.

Sosyal girişimcilere destek vermek amacıyla tasarlanan ve bir finans kurumu tarafından yürütülen ilk ve tek sosyal girişimcilik programı olan BBVA Momentum’un kazananları Es Kariyer, Puduhepa ve Kız Kardeşleri ile Mumo Wrap oldu.

Programa farklı alanlarda yüksek sosyal etki oluşturmayı hedefleyen 10 sosyal girişimci katıldı. 10 sosyal girişimci içinden, insan kaynakları, oyuncak-eğitim ve gıda alanlarında faaliyet gösteren Es Kariyer, Puduhepa ve Kız Kardeşleri ile Mumo Wrap program sonunda ödüllendirildi ve BBVA’nın mart ayında düzenleyeceği uluslararası kapanış etkinliğine gitmeye hak kazandı. BBVA Momentum Türkiye jürisi tarafından değerlendirilen girişimlerden Es Kariyer birinci olarak 40.000 TL, Puduhepa ve Kız Kardeşleri ikinci olarak 30.000 TL ve Mumo Wrap ise üçüncü olarak 20.000 TL’lik nakit para ödülünün sahibi oldu.

Twin Science & Robotics ve Batır Gıda ise bu yıla özel olarak, 15.000 TL’lik Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldüler.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, beş ay süren ve çok geniş kapsamlı bu özel programa katılmaya hak kazanan tüm girişimcileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Yazan: Büşra Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir