Ankara Kalkınma Ajansı ‘Sosyal Girişimcilik Programı’ Başlıyor 0 1551

sosyal-girisimcilik-programı

Toplumsal sorunların çözümünde bir model olarak sosyal girişimciliği yaygınlaştırmayı ve sosyal inovasyon ekosistemini güçlendirerek toplumsal sorunlara sürdürülebilir çözümler geliştirmeyi hedefleyen Ankara Kalkınma Ajansı, gençler için Sosyal Girişimcilik Programı’na başlıyor.

16-32 yaş aralığındaki gençleri hedefleyen program ile başarılı sosyal girişim fikirlerinin hayata geçirilmesine destek sağlanacak. Programa başvurular, 7 Ocak 2019 – 31 Mart 2019 tarihleri arasında, Ankara Kalkınma Ajansı web sitesinde yer alan başvuru formu üzerinden yapılabilecek. Ajans, yapılacak başvurularda gençlerin toplumsal bir sorun karşısında buldukları çözümü, sosyal girişimcilik çerçevesinde planlayarak aktarmalarını bekleyecek. Başvuruları olumlu değerlendirilen  gençler, sosyal girişimcilik alanında eğitim, saha gezisi ve mentorluk faaliyetlerini içeren hızlandırıcı bir programa katılacaklar. Program sonucunda seçilecek ekiplere; 25.000 TL birincilik ödülü, 20.000 TL ikincilik ödülü ve 15.000 TL üçüncülük ödülü verilecek.

Sosyal Girişimcilik Programı’nın tanıtımı için düzenlenen faaliyetler, geçtiğimiz günlerde Ankara Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ile başladı. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Emine Özmete ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş’in yaptığı açılış konuşmaları ile başlayan toplantı, Ankara Kalkınma Ajansı uzmanlarının yapmış olduğu sosyal girişimcilik sunumu ile devam etti. Toplantıda ayrıca, gençlere örnek teşkil edebilecek başarılı sosyal girişimcilik örnekleri sunuldu.

Sosyal Girişimcilik Programı tanıtım etkinlikleri, Ankara’daki sosyal bilimler liselerinde ve üniversitelerde düzenlemeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir