Ankara Kalkınma Ajansı Gençler İçin Sosyal Girişimcilik Programı Finalistleri Belirlendi 0 1618

26 Mayıs Pazar günü CoZone’da gerekleştirilen Sosyal Girişimcilik Programı yarı final etkinliğinde programa devam etmeye hak kazanan girişimler belirlendi.

Ankara’da sosyal girişimciliğin artırılması amacıyla düzenlenen Gençler için Sosyal Girişimcilik Programı 2019 yılının başında hayata geçirildi. 246 başvuru arasından seçilen 15 ekip, program boyunca sosyal girişimcilik, iş modeli geliştirme, sosyal etki ve sunum yapma gibi konuları içeren eğitim ve mentorluk programı ile iş fikirlerinin hayata geçirilmesi için yarı final etkinliğinde yarıştı.

Ekiplerin yaptığı sunumlar Ankara Kalkınma Ajansı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı,  Viveka, İmece, Adım Adım, Fazla Gıda ve Maide Mutfak temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Jüri değerlendirmeleri sonucunda devam etmeye hak kazanan ekipler ise şu şekilde;

  • Biz Bahçeleri
  • Youthroof
  • PinGOin
  • Çocukça
  • Atma(ca) Denim
  • Tina Zita Kitchen

Yarı final etkinliği sonrasında finale kalan altı ekip, yaz boyunca ikili iş birliği görüşmelerinde bulunarak ve mentorluk programına devam ederek iş fikirlerini geliştirecekler. 10 Ekim tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan final etkinliği sonucunda birincilik ödülünü kazanan ekibe 25 bin TL, ikincilik ödülü olarak 20 bin TL ve üçüncülük ödülü olarak da 15 bin TL verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir