Vodafone Bu Yıl Farkındalık İçin Koşacak! 0 1634

Vodafone, 3 Kasım Pazar günü 41.si gerçekleşecek İstanbul Maratonu’nun tanıtımı için kullanılacak vinil malzemeleri geri dönüşümlü çantaların yapımında kullanılması için çöp(m)adam projesine bağışlayacak.
Çöp(m)adam, daha önce çalışma hayatında bulunmamış kadınlara fırsat yaratan ve geri dönüşümle çevrenin korunması için çalışan bir kuruluş olarak adlandırılıyor. Vodafone, maratonda bu projeye desten veren ilk şirket olacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, gezegenimize karşı sorumluluk içinde olmamız gerektiğini ve Vodafone Türkiye olarak, vatandaşın çevresel duyarlılığını artırabilecek faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

Tüm dünyada karbon ayak izini azaltmayı amaçlayarak, “koş, iz bırakma” mottosuyla yola çıkılan maratonda 100 Vodafone çalışanı koşucuların arkasından gelip hem koşu yapacak hem de çevre temizliğini gerçekleştirecekler. Toplanan plastik atıklar ise ayrıştırılarak geri dönüşüm tesislerine gönderilecek. Ayrıca maraton tanıtımında kullanılan 1500 metrekarelik vinil malzeme ise çöp(m)adam’a bağışlanacak.

Anadolu Yakası’nda başlayıp Avrupa Yakası’nda son bulacak maraton 42 km, 15 km ve 8 km olarak 3 parkurdan oluşacak. Dünyanın en iyi 38, Avrupa’nın ise en iyi 17 maratonundan biri olan Vodafone İstanbul Maratonu’na bu yıl tüm dünyadan 37 bin sporcunun katılması bekleniyor.

Maraton hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için www.maraton.istanbul sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazan: Büşra Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir