Uçurtma Projesi 0 1891

Uçurtma Projesi nedir?

Uçurtma Projesi, dünyayı daha renkli bir yere dönüştürmek hedefiyle üç yıl önce ortaya çıkan bir sosyal girişim. Öğrencilerin, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gereken finansal desteği bulmalarına yardım etmeyi amaçlayan bir platform olan bu proje, öğrencilerle destekçileri buluşturarak güvenli, şeffaf ve hızlı bir çözüm sağlıyor.

Kâr amacı gütmeden öğrencilere burs sağlamayı hedefleyen Uçurtma Projesi Blokzinciri (Blockchain) ile yeni nesil bir çözüm sunuyor. Uçurtma Projesi, Ethereum ağı üzerinde geliştirilen akıllı kontratlarla çalışıyor.  Bu kontratlarla öğrencilere bu ağ üzerinde tanımlı istedikleri kripto paralarla burs toplama imkanının yanı sıra her ay belirledikleri miktarda bursu banka hesaplarına ekstra bir ücret ödemeden aktarabilmelerine de imkan tanıyor. Bu sayede öğrenciler bursların kontrolünü kendi ellerinde tutabilirken destekçiler de bu sürece aktif katılarak öğrencilerin durumunu ve başarılarını platform üzerinde şeffaf bir şekilde takip edebiliyorlar.

Uçurtma Projesi öğrencilerine nasıl destek olabilirim?

Uçurtma gençlerine destekte bulunabilmek için BiLira cüzdanı, Ethereum cüzdanı, Bitcoin ve banka havalesi yöntemleri kullanılabiliyor.

20 öğrenciye ayda 1.000 TL’lik burs sağlama hedefini benimseyen platformda destekçiler, üç kolay adımda öğrencilerin hayallerini gerçekleştirebilmelerine yardımcı oluyorlar.

  • İlk adımda öğrenci kampanyaları inceleniyor. İncelenen öğrenci kampanyalarından destek verilmek istenen öğrenci seçiliyor.
  • Öğrenci seçiminden sonra ‘Destek Ol’ butonuna tıklanıp, verilen referans koduyla yönergeler uygulanıyor.
  • Son adımda destek olunan öğrencinin başarıları ve gelişimi takip ediliyor.

Peki ya öğrenciler Uçurtma Projesi’nden nasıl yararlanıyor?

Öğrencilerin bu projeden yararlanabilmesi için öncelikle bir ön başvuruda bulunması gerekiyor. Ön başvurunun onaylanmasından sonra öğrenciler kendilerine özel bir kampanya sayfası oluşturuyorlar. Bu kampanya sayfasında potansiyel destekçilerine hitaben hem kendilerini tanıtıyor hem de hayallerinden bahsediyorlar. Ayrıca destekçiler tarafından seçilmesi halinde yerine getirmeyi planladığı vaatlerini de kısaca anlatıyorlar.

Yapılan tüm destekler 28 günde bir öğrencilerin BiLira cüzdanına ulaştırılıyor. Güvenliğin çok önemli olduğu bu projede, öğrencilerin destek hesabına erişim sadece öğrenciye ait.

Kurucusu Mert Susur’un yanında diğer ekip üyeleri arasında Mustafa Turhan, Altuğ Öztürk, Şafak Kayran, Murat Magrebi’nin yer aldığı Uçurtma Projesi aynı zamanda Kaspersky Türkiye tarafından Lorent Research Lab işbirliği ile dağıtılan 2020’nin enleri konseptli ödüllerde, ‘Yılın En Başarılı Sosyal Girişimi’ ödülünün de sahibi olmuş durumda.

Uçurtma Projesi’nde burs başvurusunda bulunmak veya destekçi olarak yer almak için https://ucurtmaprojesi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir