Türkiye’nin En Büyük Burs Platformu: E – Bursum 0 1779

Burs ihtiyacı olan öğrencilerin burs bulmasını kolaylaştıran E – Bursum, burs arayan öğrencilerle burs verenleri bir araya getiren bir sosyal girişim platformudur.

Mesut Keskin, kendi deyimiyle 2011’de yaşadığı krizi fırsata çevirerek 2017’de E – Bursum’u kurdu. Eğitimde fırsat eşitsizliğini en aza indirgemeyi isteyen Keskin, burs verme işlemlerinin tüm süreçlerinin tek çatı altında toplandığı, güvenilir ve adil bir sistem yaratmasını sağladı. Bu platformun amaçları sene sonuna kadar 100 milyon liralık bursun dağıtılmasına aracılık etmek ve öğrencilerin, burs veren kurumlarda staj yapma olanaklarına erişmelerine de yardımcı olmak.

Burs ihtiyacı olan öğrenciler tamamen ücretsiz bir şekilde E – Bursum’a üye olarak başvurularını kolaylıkla yapabiliyor. Öğrenciler, burs veren kurumları inceleyip, gerekli belgeleri bulundukları şehirden hazırlayarak dijital bir yöntemle bur veren kurumlara ulaştırabiliyor.

E – Bursum, burs veren kurumlara sunduğu hizmet için aylık kullanım ücreti alıyor. Kitlesel fonlamadan yüzde 10’un altında komisyon kesiyor. Banka kredisinde ise her verilen kredi için kredi sağlanan bankadan ücret alıyor. Özellikle bu kurumların şeffaf ve ulaşılabilir olmasını önemsiyorlar.

Burslar hakkında daha fazla bilgi için https://e-bursum.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir