‘Türkiye Sosyal Girişim Sektörü Araştırması’ Başladı 0 1831

Türkiye Sosyal-Girisim-Sektoru-Arastirmasi

İngiltere’nin diğer ülkeler ile eğitim ve kültürel ilişkilerini yürüten kuruluşu British Council, 2009’dan bu yana 4 kıta ve 31 ülkede Global Sosyal Girişimcilik Programı yürütüyor. Program, sosyal girişim sektöründe kapasite geliştirme, sosyal yatırımların gelişebileceği ekosistemleri destekleme ve uluslararası ağlar oluşturma amacını taşıyor ve bu amaçlar doğrultusunda sektörel bir araştırma yapılıyor. British Council’in 16 ülkede tamamladığı Sosyal Girişim Sektörü Araştırması, şimdi Türkiye’de de başlıyor!

Türkiye Sosyal Girişim Sektörü Araştırması, Türkiye’deki sosyal girişim sektörünün boyutunu, ölçeğini, kapsamını ve gelecek potansiyelini ortaya koymayı hedefliyor.

ARAŞTIRMA SONUÇLARI HAZİRAN 2019’DA AÇIKLANACAK

TED Üniversitesi ve İstasyon TEDÜ önderliğinde düzenlenen araştırma, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Ashoka Türkiye, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Mikado ortaklığıyla yürütülüyor. Sosyal girişim alanıyla ilgili tüm detayları ortaya koyacak olan araştırmanın sonuçları Haziran 2019’da açıklanacak.

Ayrıca yapılacak araştırmanın, gelecekteki sosyal girişimcilik çalışmaları ve politika önerileri için de girdi sağlaması bekleniyor.

Türkiye Sosyal Girişim Sektörü Araştırması’na katılmak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir