Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi Açıldı 0 2136

tepebasi-sosyal-kulucka-merkezi

Tepebaşı Belediyesi’nin, Almanya’nın TreptowKöpenick Belediyesi ile sürdürdüğü işbirliği kapsamında oluşturulan “Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi” açıldı. Gençlerin iş hayatına girerken yaşadığı sorunların çözülmesi ve iş hayatında daha etkin rol oynayabilmeleri için hazırlanan projede, sosyal girişimcilikle birlikte birçok konuda eğitim desteği verilecek.

Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, sektörel veya demografik bir ayrım gözetmeksizin, bölgedeki sosyal ve yenilikçi fikirleri sürdürülebilir şekile desteklemeyi ve sosyal girişimcilik kavramını güçlendirmeyi hedefliyor. Eskişehir ve çevre illerdeki sosyal girişim fikri olan tüm girişimci adaylarıyla birlikte dezavantjlı gruplar da Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’ne başvurabiliyor. Merkez, mültecileri de hedef kitlesi içerisine alarak, onların da iş hayatına kolayca entegre olmalarını amaçlıyor.

EĞİTİM VE MENTÖRLÜK HİZMETİ SUNULACAK

Kalabalık gruplarla girişimcilik etkinlikleri düzenlemek isteyenler için fiziksel mekan desteği sağlayan Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, sosyal girişim fikirlerinin desteklenip gelişmesi adına eğitim ve mentörlük hizmeti sunuyor.

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ OLACAK

Sosyal inovasyon hakkında bilgi sahibi olmak, sosyal girişim fikirlerinin toplumsal sorunlar üzerindeki etkilerini anlamak ve bu fikirleri hayata geçirmenin yollarını öğrenmek isteyen herkes, Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi eğitimlerine katılabilecek. Merkezin eğitimleri ücretsiz olacak.

Eğer siz de sosyal girişim fikrinizin desteklenip güçlenmesini istiyorsanız, Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’ne (0222) 323 85 35 numaralı telefondan ulaşıp, eğitimlere ilişkin detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir