Sosyal İnovasyon Ödülü Şişecam’a! 0 1671

Avrupa’nın birinci, Dünya’nın beşinci büyük cam üreticisi Şişecam, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik Ödüllerinde “Çevresel ve Sosyal İnovasyon” dalında gümüş ödüle layık görüldü.

Doğayı tehdit eden zararlı bileşenlerden arındırılmış maddeler ile üretim sağlayan Şişecam, üretim teknolojileri alanında en çevreci kurumlardan biri. Cam eşyalardan ambalaja, sektörel imalata ve madencilik faaliyetlerine kadar geniş bir yelpazede üretim sağlayan firma,kaliteli ve yüksek inovatif ürünler sunuyor.

2015 yılında T.C. Bilim, Sa​nayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “En İyi ArGe Merkezi”, “En İyi İşbirliği & Etkileşim” ve “En İyi Cam & Cam Ürünleri” kategorilerinde de ödüle layık görülen Şişecam geçtiğimiz günlerde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik Ödüllerinde “Çevresel ve Sosyal İnovasyon” ödülü de başarıları arasına ekledi. Yarışmada her yıl “Sürdürülebilir Enerji”, “İklim Esnekliği”, “Çevresel ve Sosyal En İyi Uygulama”, “Çevresel ve Sosyal İnovasyon” olmak üzere toplam dört kategoride ödül veriliyor.

Sürdürülebilir bir dünya:

Şişecam, çevre ve ekosistem bilinci ile enerjinin yüzde 2,5 karbon emisyonlarının yüzde 5 ve ham maddenin yüzde 12 civarında azalmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir