Sivil Toplum Kuruluşları’ndan Yeni Yıl Hediyeleri 0 5614

sivil-toplum-kuruluslarindan-yilbasi-hediyeleri

2019’a “merhaba” dememize çok az bir süre kalmışken, sevdiklerimiz için hediye bakmaya ufak ufak başladık bile! 🙂 Peki, bu yılbaşında hediyenizi Sivil Toplum Kuruluşları tarafından hazırlanmış özel ürünler arasından seçerek, hem sevdiğiniz kişiyi mutlu etmeye hem de bir sorunun çözümüne ortak olmaya ne dersiniz?

Şimdi gelin Sivil Toplum Kuruluşları’nın yılbaşı hediyelerine hep birlikte bakalım.

AÇEV

acev-yilbasiAÇEV, 25 yıldır ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklar, anne babalar ve genç kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor.

Bu yılbaşında AÇEV’den alacağınız Bağış Sertifikası ile daha çok çocuğun mutlu ve sağlıklı bir aile ortamında büyümesine destek olabilirsiniz.

https://www.acev.org/

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ

1863’ten bu yana eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti; yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüven sahibi ve topluma karşı her alanda sorumlu liderler yetiştiriyor.

darussafaka-yilbasi

Alacağınız Yılbaşı Sertifikası veya masa takvimi, puzzle ve bardak altlıklarıyla Darüşşafaka öğrencilerini mutlu edebilir, eğitimde fırsat eşitliğinin destekçilerinden biri olabilirsiniz.

https://www.darussafaka.org/

TEGV

tegv-yilbasiİlköğrenim çağındaki çocukların çağdaş ve evrensel değerlere sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler olmaları amacıyla faaliyet gösteren TEGV, devlet tarafından verilen temel eğitime destek oluyor.

Çocuklarımızın 1 yıllık eğitimine katkıda bulunmak için Eğitime Destek Sertifikaları’ndan alabilir, sertifikayı dostlarınıza hediye olarak gönderebilirsiniz.

https://tegv.org/

TOÇEV

1994 yılında Ebru Uygun ve 5 arkadaşının, 5 çocuğun eğitim hayatını değiştirmek için yola çıkışıyla birlikte kurulan TOÇEV, okumak isteyen ancak ailelerinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veriyor. 5 çocuk ile başlayan yolculuk, 23 yılın sonunda 5 milyonu aşkın çocuk ile devam ediyor.

tocev-yilbasi

“Okumak her çocuğun hakkıdır” diyorsanız, TOÇEV’in kupadan el yapımı çikolataya, defterden bardak altlığına kadar çok çeşitli yılbaşı hediyelerinden birini veya Yılbaşı Sertifikası’nı alabilirsiniz.

https://www.tocev.org.tr/Home/Page

ALİKEV

alikev-yilbasiALİKEV, 2013 yılında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek amacıyla kuruldu.

Siz de bu yılbaşında defter, kupa, fular, tişört gibi birbirinden farklı özel tasarım ürünlerden birini seçip derneğe destek olabilirsiniz.

https://www.duslerindeozgurdunya.com/

GÜLMEK İYİLEŞTİRİR DERNEĞİ

gulmek-iyilestirir-dernegiGülmek İyileştirir Derneği, 2014’te lösemi teşhisi konularak tedavisine başlanan ve 2016 yılında iyileşen Bahar Bastıyalı’nın annesi tarafından, kanser hastası çocuklara ve yakınlarına destek olmak amacıyla kuruldu.

Derneğin Yılbaşı Sertifikası’nı alarak gülmeye ihtiyacı olan tüm kanser hastası çocukların ve yakınlarının yüzünü güldürebilirsiniz. 🙂

https://www.gulmekiyilestirir.org.tr

TEMA VAKFI

tema-vakfi-yilbasiVaroluş nedeni yaşama; yani toprağa sahip çıkmak olan Tema Vakfı, sürdürülebilir yaşam ilkesiyle başta topraklarımız olmak üzere tüm doğal varlıkların korunması için çalışıyor.

Siz de, yeni yıla girerken alacağınız Fidan Bağış Sertifikası ile yaşadığımız çevrenin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz.

http://www.tema.org.tr

Hediyenizi seçin, yeni yıla bir Sivil Toplum Kuruluşu’na destekte bulunmanın vereceği mutluluk ile girin! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir