Rotamız Sosyal Girişim: SOGİP 0 24736

Devamlı bahsettiğimiz gibi; sosyal girişimci kendi dünyasından çıkarak toplumsal meselelere sürdürülebilir çözümler sunan ve bu doğrultuda bir iş planı ile ilerleyerek projeler yaratan kişidir. Dünyaya nazaran Türkiye’nin sosyal girişimcilik kavramıyla tanışması her ne kadar geç de olsa son yıllarda açık ara revaçta olan projeler ve destek oluşumları mevcut.

Birçok kurumsal firma sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor, sürdürülebilir bir dünya tasarlamak için çalışıyor. Bu bilincin yaygınlaşması gelecekteki tüm sektörler için çok önemli. Bu projelere destek veren bir diğer kurum da SOGİP.

Sosyal Girişimcilik Programı olan SOGİP, Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği’nin (BRM) İstanbul’da üniversite öğrencileri arasında sosyal girişimcilik kültürünün gelişmesi, yenilikçi ve yaratıcı girişimciliğin yaygınlaşması ve sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlenmesi ve tanıtılması adına çalışmalar yürüten bir proje. Öncelikli olarak program eğitim ve etkinlikler ile başlıyor.

Sosyal Girişimciliğe Giriş;

  • “KOSGEB Girişimcilik Eğitimi
  • Proje Atölyesi
  • Mentorluk
  • Webinarlar
  • Networking” aşamaları ile eğitimler düzenleniyor.

 

 

Programı tamamlayarak sosyal girişim projesini oluşturan katılımcılar girişimlerinin lansmanları için networking etkinliğine girerek gerekli bağlantıları ve deneyimleri ediniyorlar. İlgili sektördeki firmalarla işbirliği ve ortaklık olanaklarını değerlendiriyorlar. Programın güncel olarak yeni dönem kayıt tarihi 2019 olarak belirlenmiş durumda. Ön başvuru yapabilir ve bu süreçte daha iyi hazırlanarak verimli bir proje ile katılım sağlayabilirsiniz. Katılım sağlayan girişimcilere, projelerinin hayata geçirilmesinden sonra başarı sertifikası da verilmekte. Bu da girişiminize ve portfolyonuza katacağınız ekstra bir güzellik. 👍🏼 Projenizle alacağınız sertifikalar KOSGEB Girişimcilik ve Boğaziçi Girişimcilik Sertifikalarından oluşuyor. Örnek projeler ve başvuru süreciyle ilgili aklınıza takılan her şey için SOGİP’i ziyaret edebilir, iletişime geçebilirsiniz.

Hayallerinizin ötesine geçebilmeniz umuduyla.✌🏽

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir