Projem Var Ama Param Yok 0 3338

Film yapımcıları ve fon bulma platformu yöneticileri, sinema sektöründeki kişilerin fon sağlayamamalarından doğan problemlere karşı bir seminerde buluşmaya hazırlanıyor. “Bir projem var ama param yok “ diyenler için kısa film ve belgesel yapımcıları bu seminerde fon bulma yolları üzerine bir konuşma gerçekleştirecek. Seminerde sinema sektörünün yanı sıra sosyal girişimcilik sektörüne dair fikirler de ele alınacak. Yapımcı, yönetmen ve akademisyen Nurdan Tümbek Tekeoğlu, birçok sosyal girişim projesini hayata geçiren gazeteci, köşe yazarı Ayçe Bükülmeyen ve Fongogo Platformunun kurucularından Ebru Elmas Gürses ile Ali Çebi’nin düzenleyecekleri seminerde, katılımcılara kitlesel fonlama ve mentörlük işleyişi hakkında bilgiler aktarılacak. Konuşmacılar aynı zamanda kendi projelerinin başarıya ulaşma serüveninden de bahsedecekler.

Özellikle Türkiye’de son yıllarda kısa film, belgesel ve sinema-medya sektörüne yoğun bir ilgi varken fikirlerin ve projelerin artmaması elde değil. Üniversitelerin yanı sıra belediyelerin dahi düzenli olarak gerçekleştirdikleri tasarım ve sinema festivalleri mevcut. İsteyen kişiler seminere kendi projeleriyle de katılım sağlayabilecekler. Bunun için web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurup, info@fongogo.com adresine 15 Eylül 2018 tarihine kadar gönderebilirsiniz. Seçilen ilk 3 proje Fongogo tarafından desteklenecek ve kampanya çalışmaları ücretsiz yapılacak. Birinci seçilen proje ise Nurdan Tümbek Tekeoğlu tarafından ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanabilecek.

Seminer 22 Eylül Cumartesi günü 9:30 / 18:00 saatleri arasında Beyoğlu Cezayir Restoran’ın toplantı salonunda gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir