Parlak Fikirler Ve Destek Veren Yatırımcılar Burada: Buluşum 0 3407

Sosyal fayda amaçlı projelerde yer alarak kimi zaman da sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışarak, yalnızca kendine değil dönüp dünyaya; ortak yaşam alanımıza ve ekosisteme her alanda çözüm odaklı bakarak hayata dokunan ve değişimi başlatan binlerce insan var: Sosyal girişimciler…

Sosyal girişimcileri ortak bir çatı altında toplayarak destek ve motivasyon sağlayan kurum, platform, dernek ve oluşumların sayısı ise giderek artmakta. Bugün sizi Boyner Vakfı tarafından oluşturulan bir platform olan “Buluşum” ile tanıştıracağız:

Hiçbir maddi kaygı gütmeden yalnızca hayata geçirilmesini istedikleri girişimlere destek veren kişiler ile fikir sahibi insanları bir araya getirmeyi hedefleyen oluşum aslında bir buluşma alanı. Topluma fayda ve çözüm odaklı projelerin tanıtıldığı, bir fikri olduğu halde yeterli kaynaklara sahip olmayan, yaratıcı fikirlere kapılarını sonuna kadar açan bir platform. Yani projeniz bir başkası tarafından beğenilebilir ve sizin projenize destek verebilir. Destekçileri de bir araya getiriyor desek yanlış olmaz.

Misyonu tam olarak bir fikri olan ve “Ben bu fikre destek veririm.” diyen kişileri bir araya getirmeyi hedefleyen platform, tam anlamıyla başarılı bir sosyal girişim buluşma platformu. Buluşum aynı zamanda;

  • Bireysel düşüncenin gelişmesi
  • Bağışçılık kültürümüzün güçlenmesi
  • Toplumsal desteğin yaygınlaştırılmasına da destek olmayı amaçlıyor.

Eğer amacınız hayırseverlik faaliyetlerine, bilinçlendirme kampanyalarına, eğitim burslarına katkıda bulunmak veya sosyal faydası olmayan bir ticari girişim kurmak ise, Buluşum sizin için doğru adres değil. “ diyor ve tek bir fikrin bile yepyeni bir başlangıca ışık tutabileceğinden çok ümitli. Karşılıklı güven içerisinde bir ilişkinin kurulması için de platformun kurulma kararı alınmış. Böylece bir platform olarak daha geniş bir kitlelere ve yatırımcı profillerine ulaşabiliyorlar.

Buluşum’a katılmak için fayda sağlayacak bir projenizin olması yeterli. Projeniz platformda yer aldığı süreçte her yatırımcıya açık bir şekilde görünüyor. Üye olup projenizi siteye yükledikten sonra sizinde tanıtımınızı yapmanız gerekecektir. Olabildiğince çok duyurmalı ve daha geniş kitlelere ulaşmak için çabalamalısınız. Tabii ki Buluşum da projenizin tanıtımı için gerekli her işlemi gerçekleştiriyor. Platformda yerinizi aldıktan sonra size crowdfunding; yani destek sağlayacak yatırımcılarla buluşuyorsunuz. Üyelik için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor ve eğer projeniz yeterli desteği toplarsa maddi desteğiniz 14 iş günü içerisinde size ulaşıyor. Aynı zamanda yalnızca Türkiye’den değil tüm Dünya’dan gelecek olan projelere de açık bir platform. Yani ister bir fikriniz olsun ister destek vermek isteyin, Buluşum tüm bunlar için ortak bir alan. Siz de web siteleri üzerinden üye olarak platforma katılabilir, bir fikriniz varsa burada paylaşabilir, projeleri inceleyebilir veya hayata geçmesini istediğiniz projeler için girişimcilere maddi destekte bulunabilirsiniz. Unutmayın; tek bir buluş her şeyi değiştirebilir. Yeter ki düşünelim, üretelim ve inanalım.

Hayallerinizin ötesine geçebilmeniz ümidi ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir