‘Öğrenciye Eşya’ Projesine Büyük İlgi 0 825

letgo-ogrenciye-destek

Letgo tarafından başlatılan ve üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen #ÖğrenciyeEşya projesine ilgi büyük oldu.

Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılama düşüncesiyle başlatılan #ÖğrenciyeEşya projesi için öğrenciler tarafından bir video hazırlandı. Video, 5 milyona yakın etkileşim kazanırken; 13 milyon kişi tarafından 32 milyonun üzerinde görüntülenme aldı. Projeyle ilgili yapılan paylaşımların tamamı, toplamda 64 milyonun üzerinde gösterim elde etti.

Sosyal medyada birçok kullanıcıyı harekete geçiren ve etkileşime sokan sosyal girişimcilik projesinin ilk ayında uygulamaya 60 binden fazla kullanıcı katıldı ve 86 bin eşya yüklendi. Yüklenen bu eşyalar sayesinde 435 bin kişi, ihtiyacı olan ürünlerle buluştu.

Letgo, projeye ilişkin yaptığı açıklamada: “Ailelerinden ayrı bir şehirde okuyacak öğrenciler için en büyük zorluklardan biri de kısıtlı imkanlarla yaşanabilir bir öğrenci evi kurmak olacak” dedi ve ekledi: “Letgo, yüz binlerce öğrencinin bu ihtiyacından yola çıkarak #ÖğrenciyeEşya hareketini başlattı. Ülkemizdeki yardımlaşma kültüründen esinlenerek hayata geçirilen proje kapsamında tüm kullanıcılar, letgo uygulamasına eklenen ‘Ücretsiz Eşya’ kategorisi üzerinden kullanmadıkları ve öğrencilere ulaşmasını istedikleri eşyaları listeleyebilecek. Böylelikle aynı bölgede yaşayan öğrenciler bu eşyalara ulaşarak, kurdukları öğrenci evlerini ihtiyaçları doğrultusunda tamamlayabilecek.”

#ÖğrenciyeEşya Projesine Nasıl Destek Verebilirsiniz?

Letgo uygulamasındaki ‘Ücretsiz Eşya’ kategorisine kullanmadığınız eşyalarınızı yükleyebilir, öğrenci evi kuracak olan gençlerin ihtiyaçlarını karşılamalarına siz de destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir