Küsuratlar Yuvarlanıyor, İyiliğe Dönüşüyor 0 1198

Yuvarla, ülkemizdeki bireysel bağış kültürünü geliştirmek ve bunu yaparken de sosyal sorunların çözümü için çalışan sivil toplum kuruluşlarına kaynak yaratmak amacıyla kurulan bir sosyal girişim.

2014 yılında kurulan Yuvarla, banka ve kredi kartlarıyla yaptığınız harcamaların küsuratlarını bir sonraki TL’ye yuvarlayarak aradaki kuruşları, seçtiğiniz dernek veya vakıflara bağışlamanıza olanak sağlıyor. Uygulama, bağışlardan herhangi bir komisyon veya hizmet bedeli almaksızın %100’ünü seçilen sivil toplum kuruluşlarına ulaştırıyor.

İş ortağı olduğu bankaların standartlarına uygun olarak kullanıcı verilerinin yasal düzenlemelere ve uluslararası standartlarına göre korunmasını sağlayan Yuvarla, harcama tutarlarının tamamını değil; yalnızca kuruş kısmını görüyor. Harcamaların nereden yapıldığı gözükmüyor ve kullanıcıların, sivil toplum kuruluşu tercihleri de tamamen gizli tutuluyor.

Darüşşafaka Cemiyeti, AKUT, WWF, AÇEV, Yeşilay, Tema Vakfı ve daha birçok sivil toplum kuruluşuna bağış imkanı tanıyan Yuvarla, insanlara kolay bir bağış deneyimi yaşatmayı kendine hedef olarak görüyor.

Yuvarla ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir