Kalkınma Ajansları Sosyal Girişimcilik İçin Bir Araya Geldi! 0 2360

Ankara (Ankaraka), Çukurova (ÇKA), Bursa (Dünya), ve Doğu Anadolu Kalkınma ajansı (DAKA) yetkilileri sosyal girişimciliği konuşmak için BEBKA Genel Sekreterliği’nde bir araya geldi.

BEBKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Elif Boz Ulutaş ve Uzman Serhat Karasungur sosyal girişimcilik alanında yürüttükleri faaliyetler hakkında tecrübelerini paylaşırken, ajansların birlikte üretebilecekleri projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Toplantı sonrası, Bursa’da sosyal girişimcilik örnekleriyle başarı sağlamış olan Nilüfer İnovasyon Merkezi ziyaret edildi. Ardından ajans uzmanları, faaliyetlerini yakından incelemek amacıyla disiplinler arası, işbirlikçi yeni nesil üretim merkezi ve çalışma alanı olarak kurulan Nexlab’ı ziyaret etme fırsatı yakaladı.

Katılımcılar son olarak Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı (ERTEV) ziyaretinde, vakfın kurucusu olan Fahrettin Gülener’in; çocukların hayal güçlerini üretime dönüştürerek becerilerine katkı sağlamayı amaçlayan BenMaker ve gençlerin teknik becerilerini geliştirmeyi amaç haline getirmiş ERTEV hakkında yaptığı konuşmayı dinlediler.

Yazan: Büşra Yıldız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir