İlk Adım Fonu 0 2021

Türkiye’de ilk defa sosyal etki odaklı yerel projeleri hayata geçirmeyi hedef alan İlk Adım Fonu, sağladıkları $1.000’a kadar yardım fonuyla fark yaratan destek oluşumlarından biri.

Bu ana kadar fikirleri için henüz bir atılım gerçekleştirmemiş, kendini hazır hissetmeyen tüm girişimlerin elinden tutarak toplumsal sorunlara çözüm sunabilmek için çalışan genç ve dinamik bir platform. Amaç destek bekleyen girişimciler için bir kıvılcım olmak…

Nasıl çalışıyor?

Yerel odaklı olması şartıyla tüm projeler değerlendirme aşamasından geçtikten sonra kolektif çalışma başlıyor. Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesi seçilen girişimcilerin birbirleriyle tanışmalarına da vesile oluyor. Biliyoruz ki sosyal girişim ekosistemi için önemli halkalardan biri de bu; bağlantı kurmak. 🤝

Başvuru Süreci

Toplumda pozitif değişime öncülük ederek uzun vadede sürdürülebilir bir etki yaratan ekiplerin çalışmaları değerlendirilmeye tabii tutuluyor. Toplumda zayıf yönleriyle sorun yaratan tüm konulardan çalışmalar hedef alınabilir. Çevre sorunlarından kadın istihdamına, kültür sanattan eğitim çalışmalarına her konuya açık bir destek platformundan bahsediyoruz. İlk Adım Fonu’nun girişimcilerden beklediği ise hayallerinin ötesine geçebileceklerine inanmaları. Geri bildirime açık, hep daha fazlasını yapmak için çabalayan, sorumluluk sahibi ve istekli tüm adayların başvurularını bekliyorlar. Üstelik dernek veya vakıf olma şartı aranmıyor. Projeniz için bir ekibinizin olması yeterli. İlk Adım Fonu’nun başvurularda hiçbir din,dil,ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin pozitif ve tarafsız bir aracı olduğunu da ekleyelim.

İlk Adım Fonu’nun güncel olarak Aydın Doğan Vakfı ile ortak yürüttüğü bir proje de mevcut. “Kız çocukları güçlensin diye Türkiye’nin dört bir köşesinde kız çocuklarının eğitime katılımını destekleyen ve onları güçlendiren yerel odaklı girişimcilere 1,000 USD’ye kadar tohum yatırımı ve mentörlük desteği sağlayacak.” Bu proje için bir fikrim var diyorsanız başvuru yapın ve bir adım atın. Başvuru koşulları ve detaylı bilgi için İlk Adım Fonu‘nu ziyaret edebilirsiniz.

Hayallerinizin ötesine geçmeniz dileği ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir