Hayallerinize Yetişin: DreamsTalk 0 3331

Yazar, girişimci, akademisyen ve iş adamı gibi birçok unvana sahip olan Semih Yalman, gençlere hayallerinden vazgeçmemeleri için el uzatıyor. Kurmuş olduğu “DreamsTalk” adlı platform bir sosyal girişim projesi. “Daha fazla hayal kurdurmak ve hayalin algısını olumluya taşımak üzerine tasarlanmış, kalıplar dışında hayal dinleyen Dünya’daki ilk ve tek hayal platformu.”

Tam olarak nedir DreamsTalk: Birey ve hayali arasında köprü kuran; onu dinleyen, yol gösteren, destek veren, eğiten, farkındalık yaratan bir sosyal girişim platformudur. İlkokul, lise ve üniversite öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen platform 2013 yılında Semih Yalman ve öğrencileri tarafından kuruldu. Dünya çapında işler çıkarmayı hedefledikleri için İngilizce dilini tercih eden ekip, kendi sınırları içerisinde kalmak istemiyor. Toplum içerisinde kendilerine yer edinebilmenin tek yolunun hayalden geçtiğini savunan DreamsTalk, kendilerini diğer STK’lardan ayrı tutuyor. Üstelik hayalleri gerçekleşen birçok hayalperestin hikayeleri size ilham verebilir. Dünyaca ünlü şeflerle aynı mutfakta yemek yapmak sizin için bir şey ifade etmiyor olabilir ama Dilara Attioğlu için durum bambaşka. DreamsTalk sayesinde hayallerini gerçekleştiren Ezgi Ergene, Göktuğ Kıral, Mustafa Bor ve niceleri… İstemek ve asla vazgeçmemek işin püf noktası.

Hayale dair düşünceleriniz belki farkında bile olmadığınız, kendinizde ya da toplumda değiştirmek istediğiniz bazı şeyler olabilir. Semih Yalman’a kulak verin ve düşünün;

“Her sürecin bir akışı var. Spiral ve dairesel akışlar ekosistemlere ait olup gelişirken geliştirir. Her akış için bir yola ve bu yolun da duraklara ve takıldığı yerlerde geri dönüşlere ihtiyacı var. Hayal kurmak bir süreç. Farkında olunarak yapılması gereken ve bireyin kendi üzerinde çalışıp sonrasında layık olması gereken bir süreç. Benim kendimde değiştirdiğim üç konu var: denge, sabır ve özüm olmayana dahil olmamak. Aslında bu yolda yürürken yolumu değiştirip profesyonel hayata dönmem ve sonrasında tekrar profesyonel hayatı bırakmam buna en güzel örnek. Hayal etmediğinizi hayat sizden alıyor.”

Siz neyin hayalini kuruyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir