Düşlerin Gerçekleştiği Yer: Düşler Akademisi Kaş 0 949

Düşler Akademisi

Alternatif Yaşam Derneği’nin desteklediği Düşler Akademisi Kaş projesi, engelli bireyler başta olmak üzere toplumsal dışlanmaya maruz kalan tüm bireylerin sanat ve spor yoluyla entegrasyonunu sağlamak amacıyla kurulmuş bir köy akademisidir. Engellilik ve süreğen -nadir- kronik hastalıklar başta olmak üzere gerekçesi ne olursa olsun toplumsal dışlanmayı yaşayan birey ve gruplara; alternatif, yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemlerle ücretsiz olarak eğitim, üretim ve ortak yaşam hizmetleri sunar. Akademide tüm çalışmalar gönüllülük esasıyla yürütülür.

Düşler Akademisi Kaş 2014 senesinde Ercan Tutal’ın girişimleriyle hayata geçen Türkiye’nin engellilere yönelik en geniş kapsamlı yaşam alanıdır. Sitesinde verilen bilgilere göre açılmış olduğu 12 Haziran 2014’ten bu yana Düşler Akademisi Kaş’ta yaklaşık 1300 katılımcı öğrenci, 850 gönüllü ile 12.000 ziyaretçi ağırlanmış. Bu süre içerisinde 100.000 saate yaklaşan gönüllülük üretimi gerçekleştirilmiş ve yılda ortalama 500 gönüllülük başvurusu alınmaya devam ediyor.

Düşler Akademisi Kaş, “Değişim Kaçınılmazdır” diyerek 12 – 16 Eylül tarihlerinde Sosyal Girişimcilik Haftası düzenliyor. Sosyal değişim dünyasında gerçekleşen gelişmelerin tartışılacağı etkinlikle ilgili detaylar için Düşler Akademisi Kaş‘ın sosyal medya hesaplarını takibe alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir