Dünyayı İyilik Kurtaracak! 0 3597

Redbull’un 2 günlük Amaphiko Connect eğitim programı için 12 sosyal girişimci tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan Göbeklitepe’de bir araya geldi. Etkinlikte Göbeklitepe’nin verdiği ilhamla, sosyal girişimciler için ileriye dönük planlanabilecek ve uygulanabilecek girişimler hakkında konuşuldu.

Girişimciler birbirlerini tanımak için soru cevap yaptıktan sonra, konuşmacılar sırayla sosyal girişimciliğe değindikleri konuşmalarını gerçekleştirdiler. Konuşmacılardan Itır Erhart’ın sosyal girişimcilikle ilgili tespiti son derece önemliydi.
“Kendimizden daha büyük bir amaca hizmet ediyorsak, daha mutlu oluyoruz.”

Dünyayı ve dünyadaki adaletsizliği tek başımıza değiştiremeyiz. Bu büyük bir hareket ve olabildiğince herkes buna destek olmalı. Kadınlara, çocuklara ve hayvanlara yapılan haksızlıklar hepimizin problemi. El ele verip bu dünyayı değiştirebiliriz ve daha güzel bir dünya yaratabiliriz. Katılımcıların hepsi aynı fikirde olup, tüm dünyaya harekete geçmeleri için çağrıda bulundular.

Etkinliğin sonunda ise 12 sosyal girişimci bu iyilik hareketini duyurmak ve öğrendiklerini çevreye yaymak için ellerinden geleni yapacaklarına söz verdiler.
İyilik kazanacak. 💪🏻

Yazan: Büşra Yıldız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir