Dört Ayaklı Sevgi App’i 0 1790

Kuzey Amerika ve Avrupa’da sayıları yok denecek kadar az olan sokak hayvanlarının sayıları Türkiye’de 600 bine yakın. Üstelik her gün binlerce işkenceye, açlığa, hava şartlarına ve olumsuz koşullara maruz kalıyorlar. Sahipsiz hayvanların iyi koşullarda hayatlarına devam edebilmeleri için doğal yaşamın dengede olması çok önemli. Fakat küreselleşen dünyada bu çok da mümkün görünmüyor. Yine de yapabileceklerimiz asla sınırlı değil. National Geographic Türkiye ve otomotiv devi Subaru’nun işbirliği ile sevgi dolu bir app karşımızda: Pati Birliği.

Çak bi pati” ve “Tanış Onunla” oluşumlarının da destek vermesiyle hayata geçirilen proje; sokak köpeklerinin daha iyi şartlarda hayatlarına devam edebilmelerini amaçlıyor. Sahipsiz köpeklerin klinik tedavileri için destek oluşturmasının yanı sıra kırsal alan ve barınaklarda hayatını sürdüren hayvanların da takibini yaparak yaşam kalitelerini iyileştirmek için çabalıyor. Aynı semtte yaşayan hayvanseverleri ve sokak köpeklerini ortak bir app üzerinde bir araya getiriyor ve mama,su gibi temel ihtiyaçlarını düzenli aralıklarla karşılamalarına, yardıma muhtaç hayvanların da tedavilerine destek olunmasına aracı oluyor. Subaru da köpeklere uygun tasarlanan XV acil müdahale araçları ile de köpeklerin yardımına koşmaları için gönüllülere destek oluyor.

Peki uygulama nasıl çalışıyor?

App Store ve Google Store’dan direkt olarak indirebileceğiniz uygulama ile GPS’li sokak köpeklerinin konumlarını görüntüleyerek onlara ulaşabiliyorsunuz. Beslenme ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz gibi onlara sevgi de verebiliyor birlikte güzel vakit geçirebiliyorsunuz.

Aynı zamanda sahiplenmek istediğiniz bir köpek olduğunda Tanış Onunla platformu ile iletişime geçerek bir köpeğe sıcak bir yuva verebilirsiniz. Uygulama üzerinden Çak Bi Pati derneği ile iletişime geçerek sağlık sorunları olan köpekler için klinik desteğinde bulunmak da mümkün. Uygulama şimdilik pilot bölge olarak seçilen Beşiktaş semtinde geçerli ve yalnızca sokak köpeklerini kapsıyor. Fakat umut ediyoruz ki tüm sahipsiz canlar için geliştirilebilir ve benzer projeler hızla çoğalır. Siz de bu bölgeye yakınsanız uygulamayı indirebilir ve hayat dolu bir iyilikte bulunabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir