Bilim Virüsü Buluşması Mardin’de Gerçekleşiyor! 0 879

Şule Yücebıyık’ın liderliğinde bir grup gönüllü ekip tarafından 2017 yılında hayata geçirilen  ‘Bilim Virüsü’ sosyal girişimi, devlet liselerinde okuyan öğrencilere bilimsel deneyimler kazandırmayı hedefliyor!

Gençlere 21’inci yüzyılın yeteneklerini kazandırmayı, öğrenirken deneyimlemeyi, bilimin bir düşünce ve yaşam biçimi olarak yayılmasını amaçlayan girişim, lise hazırlık, 1,2 veya 3. sınıf öğrencilere ücretsiz eğitim programları sunuyor. 2 ile 8 haftalık periyodlarda Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilen atölyelerde gençlere algoritma, derin matematik, yapay zeka, kodlama, astronomi, oyun tasarımı gibi bir çok alanda eğitimler veriliyor.

Daha önce İstanbul ve Bursa’da 9-15 yaş arasındaki öğrenciler için 100’ü aşkın atölye programı düzenleyen Bilim Virüsü, Güneydoğu Anadolu’daki ilk ‘Bilim Virüsü Buluşması’ etkinliğini 21 Ağustos’ta Mardin’de düzenliyor.

21 Ağustos Çarşamba günü saat 09:00-17:00 arasında Dara Antik Kenti’nde düzenlenecek olan Bilim Virüsü Buluşması’na, Mardin ve çevre illerden 300’e yakın lise ve üniversite öğrencisi bir araya gelecek!

M-Gen Kurucusu Ufuk Tarhan, Yeni Nesil Mimar Burçin Gürbüz, Girişimcilik Sevdalısı Enis Erdem Yurdatapan, Tasarım Atlas kurucusu Burçin Gürbüz ve  Bilim Virüsü Kurucusu Şule Yücebıyık’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte gençler için girişimcilikten astronomiye bir çok alanda ücretsiz atölyeler gerçekleşecek.

Mardin’deki ‘Bilim Virüsü Buluşması’ hakkında detaylı bilgi almak ve destekçi olmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir