BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı 0 3101

Dünyada sosyal girişim adına kurumsallaşma hız kazanırken bankalar ve yatırım gücü olan büyük ölçekli şirketler bu alanda önemli işlere imza atıyorlar. Ülkemizde de son yıllarda oldukça artış gösteren yatırım programları yollarına hız kesmeden devam ediyor.

Garanti Bankası ve Impact Hub, fikirleriyle dünyayı değiştirebileceğini düşünen tüm sosyal girişimci adaylarını global bir program olan BBVA Momentum programına çağırıyor. Türkiye, ABD, Meksika ve Kolombiya ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek program adaylara birçok yenilik ve fırsat sunuyor:

  • Beş ay sürecek online ve sınıf içi eğitimler (Online eğitimler dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından, İspanya menşeili yönetim bilimleri okulu IE Business School, sınıf içi eğitimler Impact Hub tarafından sağlanacaktır)
  • Stratejik mentör programı
  • Girişimciler, müşteriler ve yatırımcılardan oluştan uluslararası, güçlü networking fırsatları
  • Sosyal girişimcilere görünürlük sağlama ve stratejik ortaklık imkanları
  • Finansmana erişimi kolaylaştırma

1 Haziran tarihine kadar arasında aşağıdaki kriterlere uyan ve programda yer almak isteyen sosyal girişimciler https://www.momentum.bbva.com/en/ adresinden başvuruda bulunabilir. Üç aşamalı değerlendirme süreci sonrasında, 4 Haziran tarihinde programa katılmaya hak kazanan sosyal girişimciler belirlenecek. Programa başvuru için ön koşullar ise;

Minimum iki yıldır faaliyet gösteren,

Ölçülebilir sosyal etkisi bulunan,

En az iki çalışanı olan,

Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren sosyal girişimcileri kapsıyor.

Programının detayları ve sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Başarılar dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir