Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Projesi Sosyal Girişimcilik Eğitimi Samsun’da! 0 2761

Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler üretmeye teşvik etmek amacıyla Anadolu Vakfı’nın başlattığı Değerli Öğretmenim projesi, öğretmenlerin sosyal girişimcilik alanında  temel eğitim ve koçluk becerilerini geliştirilmesini sağlıyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle buluşmaya devam eden Değerli Öğretmenim girişimi, bu kez Samsun’da verdiği eğitimlerle öğretmenlerin önderliğinde gençlerin başarılı birer sosyal girişimci olmaları, toplumda fark ve farkındalık yaratmaları, sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir çalışmalar yürütmeyi, öğrenci öğretmen işbirlik çalışmalarının yapılması amaçlanıyor.

24 – 26 Haziran tarihlerinde Samsun’da öğretmenlere verilen Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimleri 3 – 5 Temmuz tarihlerinde de yapılacak. Öğretmenlerden büyük ilgi gören girişimcilik eğitimleri, Eylül ayında yine Samsun’da iş fikri ve modeli, satış pazarlama teknikleri, inovatif düşünce ve dijital okuryazarlık konularının da ele alınacağı girişimcilik eğitimleri ile devam edecek.

Anadolu Vakfı’nın başlattığı Değerli Öğretmenim projesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir