Sosyal Girişiminiz İle Kanatlanın: Redbull Amaphiko 0 634

Sosyal girişimcileri bir araya getirmek ve projelerini tanıtmak amacıyla destek veren Redbull Amaphiko, geçtiğimiz yıl Türkiye’de de faaliyet göstermeye başladı. Güney Amerika’da başlayan proje sosyal girişimlerin ortak bir platformda buluşmalarına zemin hazırlıyor.

Dünya çapında sosyal girişimleri çatısı altında birleştirerek değişim yaratmak adına yola çıkan kişilere öncü olmayı hedefleyen Redbull Amaphiko, global bir e-platform olma özelliği ile gündemde. Sosyal girişimcilerin diğer proje sahibi girişimciler ile tanışmaları ve projelerinin geniş ölçekte sürdürülebilir bir aşamaya ulaşabilmeleri adına eğitimler düzenleyerek destek sağlıyor. Redbull Amaphiko mevcut web sitesinde blog yazılarından proje tanıtmaya, gönderilerden partner bağlantılarına kadar birçok farklı seçenekle verimli bir sosyal ağ yaratmayı başarmış durumda. Siteye bireysel olarak ya da proje ekibi olarak giriş yapabilmek mümkün. Birkaç adımdan sonra profilinizi oluşturarak sosyal girişim projenizle platformda var olabiliyor, diğer ekipler veya projeler ile ilgili gelişmeleri takip edebiliyorsunuz. İhtiyaçları doğrultusunda girişimler, e-platform sayesinde destekçilere ulaşma imkanına da sahip olabiliyor. İsterseniz diğer sosyal girişimciler ile bağlantı kurabilir, bilgi alışverişinde bulunabilir, aklınıza takılan tüm soruları aynı amaç doğrultusunda yola çıkan kişilerle tartışabilirsiniz. Bu da girişiminiz için oldukça verimli bir süreç doğuruyor diyebiliriz. Dünya çapındaki projelerden ilham alarak bir adım öteye geçebilmek, sınırları aşabilmekle mümkün. Başarı hikayelerinden ilham alın ve projeniz için çalışmaya devam edin.

 

Türkiye’deki e-platform geçtiğimiz yıl Mart ayında açılmış. Hali hazırda 21 girişimin bulunduğu platformda geri dönüşümden eğitime, sanattan toplumsal katılıma kadar birçok kategoriden girişimi bünyesinde barındıran Red Bull Amaphiko Türkiye, çalışmalarına devam ediyor. Red Bull Amaphiko Türkiye e-platformun yanı sıra düzenlenen eğitim etkinlikleri ile sosyal girişimcilere yol gösteriyor, yakalayabilecekleri fırsatlar için imkan yaratıyor. Bu sene içerisinde etkinlik kapsamında herhangi bir başvuru tarihi belirlenmemesine rağmen site ve proje katılımları aktif. Eğer sende bir projem var diyorsan topluluğa katılabilir, yeni girişimcilerle tanışma fırsatı yakalayabilir ve sosyal girişim gelişmelerinden haberdar olabilirsin. 👍🏼

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir