Sokak Hayvanları İçin: Başka Bir Hayat Diliyorum 0 2273

Tüm bitkiler ve hayvanlarla aynı dünyada yaşıyor, aynı havayı soluyoruz. Ortak bir yaşam alanımız ve birbirimize saygı duymamız gereken özel alanlarımız; sınırlarımız var. Fakat bu durum ne yazık ki tüm canlılar için eşit şartları barındırmıyor. İnsanoğlu tarih boyunca süregelen üstünlüğünü birbiri üzerinde kurmaya çalıştığı gibi hayvanlar üzerinde de kuruyor. Canileşiyor, acı çektiriyor ya da canı sıkıldığında terk ediyor. Binlerce sokak hayvanının ortak acısı tam olarak bu noktada kesişiyor. Eşit olmayan şartlar. Bizler kadar onlar da bu dünyada sağlıklı ve huzurlu bir hayat yaşamayı hak ediyorlar…

Burçak Beşlioğlu ve İnci Kutay tarafından kurulan Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği; sokak hayvanlarının yaşam alanlarını daha kaliteli bir hale getirebilmek için mücadele başlattı. Hayvanların öncelikle yaşam hakkı olmak üzere tüm haklarını savunmak adına gönüllülük esasına bağlı olarak kurulan bir sivil toplum örgütü olan dernek; sahipli ya da sahipsiz tüm hayvanlara eşit hak ve imkanları sunuyor.

Dernek uluslararası ve ulusal tüm hayvan hakları ihlallerine karşı yürütülen çalışmalara destek olmayı, geçici ve kalıcı bakım evlerini desteklemeyi, hayvan hak ve özgürlükleri için toplumu bilinçlendirici etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bodrum Belediyesi’ne bağlı olarak kurulan Turgut Reis Bakımevi’nde “Turgut Reis Can Dostları” adında aktif bir çalışma grubu mevcut. Merkezdeki şartların iyileştirilmesi, sağlığı tehlike altında olan hayvanların tedavilerinin takip edilmesi, terk edilen ya da sahipsiz olan hayvanların sahiplendirilmesi gibi konularla yoğun bir çalışma sürdürüyorlar.

Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği’nin web sitelerinden tedavisi devam eden dostlarımızı ve etkinlikleri takip edebilir, derneğe destek verebilirsiniz. Üstelik hediye edeceğiniz tasarım bez çantalar ile bağış yapmanız da mümkün! Aynı zamanda Kozmoscoffee Bomonti’de Kozmik Bazaar 9. kez Sokak Hayvanları yararına bir araya gelecek. 21-22 Temmuz’da gerçekleşecek etkinliğe tüm hayvanseverler davetli.

Bizler de can dostlarımız için yeni, sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyoruz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir